Aktualności

Święty Mikołaj zawita do Ostrowca

Już w najbliższą niedzielę 6 grudnia, Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami zawita do Ostrowca Świętokrzyskiego. Młodzi ostrowczanie będą mogli wyglądać powozu zaprzężonego w kare konie  z okien swoich domów lub na głównych skwerach poszczególnych osiedli. O wizycie w Ostrowcu Świętokrzyskim Mikołaj poinformował za pośrednictwem krótkiego klipu.

– Poprosiłem  pracowników mojego biura oraz Miejskiego Centrum Kultury, aby wybrali się do domu świętego Mikołaja i zaprosili go do naszego miasta. Mikołaj wyraził chęć takiej wizyty, zgodził się nagrać film w którym zapowiada swoje przybycie do Ostrowca Świętokrzyskiego właśnie 6 grudnia. Ponieważ nie ma jeszcze śniegu, sanie przerobił Mikołaj na zaprzęg konny i tak będzie poruszał się od południa po naszych ulicach i osiedlach. Warto więc wypatrywać go z okien, bo worek ma mieć wypełniony prezentami tak dla dzieci jak i dorosłych – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Przejazd Świętego Mikołaja ostrowieckimi ulicami będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem transmisji online prowadzonej od godz. 11.15 na oficjalnym fanpage Miejskiego Centrum Kultury.