Aktualności

Zakochani w Ostrowcu

Pod hasłem „Zakochani w Ostrowcu”, na Rynek zaproszono wszystkich, chcących poczuć ducha Walentynek. To zupełnie nowa inicjatywa, która wnioskując po frekwencji może na stałe pojawić się w kalendarzu imprez miejskich. Dzień Św. Walentego, czyli popularne walentynki od lat cieszą się rosnącą popularnością, nie tylko wśród młodzieży. W tym roku z inicjatywy prezydenta Jarosława Górczyńskiego, zorganizowany została dostępna dla wszystkich impreza na płycie Rynku.  Z głośników płynęły znane wszystkim przeboje o miłości, przedstawiciele biblioteki częstowali ciasteczkami opatrzonymi cytatami klasyków i zbiorkami cytatów Saint-Exupérego. Na scenie prezentowali się piłkarze i siatkarki KSZO, właściciel szkoły tańca Twist Grzegorz Podsiadło poprowadził warsztaty taneczne. Był też koncert życzeń dla zakochanych. Na scenie życzenia dla wszystkich zakochanych i tych, przed którymi miłość jeszcze się ukrywa, złożył prezydent:

Dzisiejsze święto jest niezwykle przyjemne. Zakochani są wśród nas. Życzę wszystkim, żeby zakochali się w Ostrowcu Świętokrzyskim, ponieważ to jest nasze miasto. To jest miasto, o które trzeba dbać i które trzeba promować. Symboliczny bukiet róż przekazuję mieszkance Ostrowca, jako symbol szacunku i radości. Tym, którzy jeszcze nie znaleźli swojej miłości życzę, aby w tym roku zakochali się i żeby miłość do was przyszła.

Dla wszystkich ostrowczan Jarosław Górczyński zadedykował utwór „Tyle słońca w całym mieście”, chóralnie odśpiewany przez uczestników zabawy. Zarówno młodzi, zakochani nastolatkowe, rodziny z dziećmi, jak i seniorzy, chętnie robili sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanych fotoramkach oraz w fotobudce. Przygotowano też słodkie niespodzianki, gorące napoje, czerwone balony w kształcie serca. Cały Rynek został udekorowany, a na zakończenie zabawy można było podziwiać pokaz laserowy.