Aktualności

Na rzecz Olesia Patera

W poniedziałkowy wieczór w Kinie Etiuda odbył się charytatywny koncert na rzecz Olesia Patera. W koncercie udział wzięły władze miasta w osobach Prezydenta Jarosława Górczyńskiego oraz Wiceprezydent Marzeny Dębniak. Podczas koncertu, którego głównymi wykonawcami byli ukraińscy artyści tenor Nazar Tatsyshyn i skrzypek Aleksandra Bozhyk, zebrano czternaście tysięcy złotych na rzecz chorego chłopca. Oleś Pater w 2017 roku przeszedł udar mózgu co spowodowało niedowład jednej rączki i nóżki. Po rehabilitacji udało się przywrócić chodzenie, ale lekarze podjęli decyzję o poddaniu dziecka operacji ratującej jego zdrowie i życie, którą musi przejść w kwietniu. Koszt tej operacji to 130 tysięcy dolarów.

Prezydent Jarosław Górczyński wspomógł charytatywną akcję licytując naszyjnik i kolczyki „Polskie Srebro” za kwotę 500 złotych.

Podczas uroczystości, z rąk organizatorów prezydent odebrał szczególne wyróżnienie w postaci podziękowań za zaangażowanie i pomoc w akcjach charytatywnych.

Ofiarując wielkie serca i hojne datki, uczestnicy koncertu okazali się wrażliwymi osobami. W organizację koncertu włączyło się wiele prywatnych osób ale także ostrowieckich instytucji, firm i szkół. Tego wieczoru, oprócz artystów ze Lwowa, na scenie pojawili się  również lokalni wykonawcy, między innymi Viktoria Pongowska, Mikołaj Dąbrowski i chór Cantate Domino pod dyrekcją Andrzeja Budzińskiego.