Aktualności

Spotkanie rad osiedlowych

Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami rad osiedlowych, na którym podsumowano rok pracy prezydenta, radnych rady miasta oraz rad osiedlowych.

– Rady osiedlowe to pośredni element pomiędzy radnymi miejskimi, prezydentem, a mieszkańcami miasta – mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Bardzo sobie cenię współpracę z radami osiedlowymi, stąd też wielką wagę przywiązuję do spotkań z członkami rad. To bardzo dobrze, że są ludzie aktywni, którzy chcą działać w radach osiedlowych. Bardzo dobrze przyjął się pomysł „Osiedle od nowa” pozwalający na poprawę małej infrastruktury technicznej na osiedlach. Budżet Obywatelski aktywizuje mieszkańców osiedli. Buduje pomiędzy nimi więź i oczywiście pozwala na zrealizowanie marzeń mieszkańców osiedli. Dzięki temu powstają place zabaw z prawdziwego zdarzenia, siłownie plenerowe, bezpieczne drogi, organizowane są imprezy kulturalne. Są takie projekty budżetowe, które nie wygrywają, ale pokazują nam jakie są oczekiwania mieszkańców i te pomysły są także stopniowo realizowane. Dzisiejsze spotkanie daje możliwość pokazania tego co zostało wykonane w naszym mieście, a także pozwala zaprezentować plany na przyszłość. Niebawem rozpoczną się zebrania sprawozdawczo- wyborcze rad osiedlowych i jak tylko pozwoli mi na to czas to w takich zebraniach będę uczestniczył, ponieważ jest to dla mnie jako prezydenta miasta skarbnica wiedzy na temat czego oczekują mieszkańcy, a mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego są dla mnie najważniejsi.

Prezydent zapewnił, że także w bieżącym roku będzie realizowany projekt „Osiedle od nowa” oraz Budżet Obywatelski. Podczas prezentacji zostały pokazane osiągnięcia samorządu z ostatnich lat. Zakup terenów inwestycyjnych, modernizacja Miejskiego Browaru Kultury, relegalizacja programu „Senior Vigor, poprawa sytuacji w MPK, obniżenie podatków od środków transportu, wyburzenie rudery po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo” i budowa nowego osiedla mieszkaniowego na tych terenach, dobra współpraca z przedsiębiorcami, pozyskiwanie funduszy unijnych dla miasta. Powstanie nowych miejsc pracy w zakładach produkcyjnych z branży hutniczej i włókienniczej. To tylko niektóre korzyści osiągane dzięki odpowiedniemu działaniu i pracy władz miasta, o których wspominał prezydent.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim radnym miejskim i powiatowy oraz członkom rad osiedlowych. Bez ich zaangażowania nie mielibyśmy sukcesów – dodał prezydent Jarosław Górczyński.