Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami ROD

Prezesi ostrowieckich Rodzinnych Ogrodów Działkowych wraz z dyrektorem biura Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD spotkali się z prezydentem Jarosławem Górczyńskim aby podziękować mu za dotychczasowe współdziałanie i wsparcie.

W spotkaniu udział wzięli: Stanisława Bzymek – ROD im. St. Żeromskiego, Beata Krzysztofik – ROD „Hutnik”, Jerzy Nowocień – ROD „Relax”, Zbigniew Kwiatkowski – ROD „Kaktus” oraz Jan Stańczyk – Dyrektor Biura Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD Kielce.
Prowadzone rozmowy dotyczyły w szczególności dalszej współpracy i pomocy dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Prezydent podziękował swoim gościom za codzienny trud wkładany w kultywowanie tradycji ogrodnictwa działkowego w naszym mieście, a także tworzenie wyjątkowego miejsca, które służy do rodzinnych spotkań oraz wypoczynku. W trakcie rozmowy działkowcy wyrazili chęć wzięcia udziału w niedawno ogłoszonej kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już w poprzedniej edycji, projekt zgłoszony przez część działających w naszym mieście ogrodów, otarł się o zwycięstwo. Tym razem w jeszcze większym, prawdopodobnie kompletnym gronie szanse na zwycięstwo projektu rosną.

Prezydent wyraził również słowa uznania dla wszystkich działkowców, którzy troszczą się o piękny kawałek ostrowieckiej ziemi tworząc Rodzinne Ogrody Działkowe – wyjątkowe miejsce, które odgrywa bardzo ważną rolę w życiu miasta i jego mieszkańców.

Chciałbym abyśmy w tym roku wspólnymi siłami zorganizowali konkursy dla najaktywniejszych, najbardziej pomysłowych i pracowitych działkowców. Szczegóły i regulaminy konkursów opracujemy wspólnie z prezesami ogrodów działkowych. Myślę jednak, że będą to konkurencje w stylu najsmaczniejsza truskawka, największa dynia, najpiękniejszy ogród. Uważam, że dobra współpraca miasta z działkowcami jest niezwykle ważna, choćby dlatego, że jest to pasja tysięcy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – podkreślił prezydent.

Ostrowieckie Rodzinne Ogrody Działkowe to miejsce gdzie mieszkańcy chętnie spędzają czas ze swoimi rodzinami, a także z innymi działkowcami. To również oaza spokoju, azyl bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Ogródki to najczęściej miejsce do realizowania swojego hobby oraz pasji, za którą kryje się umiłowanie przyrody, dbałość o czystość i zdrowe środowisko naturalne. Duże wrażenie robią również liczby, w Ostrowcu Świętokrzyskim czynnie działa aż 13 Rodzinnych Ogrodów Działkowych!