Aktualności

Młodzież mówi NIE dopalaczom

Na ostrowieckim Rynku Miejskim odbyła się coroczna zabawa promująca życie bez używek. Organizatorem imprezy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, był gminny Wydział Edukacji i Spraw Społecznych.

Na głównej scenie występowały liczne zespoły i soliści, głównie młodzi ludzie, na co dzień mieszkający w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach. Była to dla nich okazja do zaprezentowania swoich talentów i sprawdzenia się w nowej roli. Nie zabrakło również edukacyjnych stoisk. Harcerze sprzedawali własnoręcznie wypieczone ciasta, policja edukowała o groźnych skutkach zażywania substancji psychoaktywnych, a młodzież z klubu miłośników fantastyki “Tawerna pod toporem” zachęcała do gier i zabaw towarzyskich, na których nie potrzebne są alkohol i narkotyki. Swoje stoisko zaprezentowała również Agencja Rozwoju Lokalnego, prezentując swój nowy projekt, jakim jest telewizja ostrowiecka, skierowana do mieszkańców miasta i przedsiębiorców chcących zaprezentować swoje produkty i usługi w telewizji o zasięgu ogólnokrajowym.

Warto organizować takie wydarzenia, łączą one bowiem dobrą zabawę z wartościowym przekazem i nauką. – podkreśla prezydent. Na szczęście coraz więcej młodych ludzi zwraca uwagę na fakt, że być kowalem swojego losu, to odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Narkotyki natomiast to nie żarty, a zabawa z nimi może mieć konsekwencje na całe życie. Promujemy pozytywne wzorce i pokazujemy, że cieszyć się życiem warto bez używek.

Gwiazda wieczoru, Oddział Zamknięty zaprezentował energetyczny, rockowy show. Znane i lubiane utwory chętnie wspierała chóralnym wokalem publiczność i jak powinniśmy oczekiwać po tego typu imprezie, nie odnotowano interwencji policji ani straży miejskiej.