Aktualności

Dodatkowe zajęcia na basenie

Od połowy lutego do końca czerwca z bezpłatnych zajęć nauki pływania korzystać będą uczniowie I klas ostrowieckich szkół podstawowych. Łącznie każda klasa będzie miała zaplanowane 20 godzin nauki pływania (jedna godzina w tygodniu). W roku szkolnym 2017/2018 z bezpłatnej nauki pływania korzystać będą również uczniowie III klas, a łącznie w programie uczestniczyć będzie ok. 860 uczniów. W ramach zajęć zapewniony zostaje również darmowy dojazd na Pływalnię Rawszczyzna, wstęp na basen i opiekę instruktorów.

Wszystko to za sprawą dofinansowania, które  Gmina Ostrowiec Świętokrzyski otrzymała na prowadzenie i organizację w 2017r. zajęć sportowych w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”. Dzięki dotacji zrealizowany zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim program „Akademia Pływacka 2017”, na który gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki kwotę 71.000 zł. Resztę niezbędnych kosztów na realizację projektu pokryte zostanie ze środków własnych gminy.

– Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta, przez cały rok szkolny 2016/2017, realizowany jest program powszechnej nauki pływania, który w całości finansowany jest przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski, są to zajęcia nauki pływania, z których korzystają uczniowie klas II  – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński. Cieszę się, że dzieci chętnie korzystają z tej formy zajęć. Większość dzieci bardzo lubi zabawy w wodzie, dlatego też zajęcia na basenie wydają im się znacznie ciekawsze niż inne formy zajęć z wychowania fizycznego. Co więcej, pływanie wskazane jest nawet dla dzieci, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uprawiać innych sportów.