Aktualności

Warsztaty z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego.

Za nami część warsztatów stacjonarnych, które mają pomóc w stworzeniu dokumentu „Metodyka
i standardy prowadzenia konsultacji społecznych w mieście Ostrowcu Świętokrzyskim”. Odbyły się one w dwóch turach – pierwsza przeznaczona była dla młodzieży zaangażowanej w prace Akademii Młodzieżowej Rady Miasta. Druga natomiast dla pozostałych mieszkańców miasta.

Powstający w ramach projektu „Ostrowiec Świętokrzyski – Miasta OdNowa” dokument ma określić standardy prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami, np. w ramach strategii rozwoju miasta, budżetu obywatelskiego, który wróci w tym roku, czy innych ważnych inwestycji realizowanych przez samorząd miejski. Jest to także doskonała okazja do zaangażowania mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w funkcjonowanie miasta.

Chcemy, włączyć mieszkańców w życie miasta, we współdecydowanie, wyrażanie opinii na tematy, które chcemy z nimi przedyskutować. Już teraz gorąco zachęcam każdego z Państwa do udziału
w konsultacjach i przekazywanie nam swoich opinii. Wierzę, że działając wspólnie, strategicznie
i konsekwentnie możemy zapewnić dalszy rozwój naszego miasta – mówi  Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Samorząd miasta w ramach ułatwienia dostępu dla mieszkańców umożliwi  przeprowadzanie konsultacji również przez Internet.

Przygotowujemy się do tego, żeby uruchomić specjalną stronę internetową, na której będzie można wykonywać też takie konsultacje on-line, w tym także Budżet Obywatelski. Żeby się dobrze do tego przygotować odbywamy szereg spotkań z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy pomogą nam stworzyć standardy prowadzenia tego typu konsultacji – powiedział Zastępca Naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Tomasz Gębka.

Najbliższe spotkania zaplanowane są na 7 marca 2023 roku. Ich rozkład przedstawia się następująco:

10.00-12.00 – przedstawiciele NGO, pracownicy samorządowi współpracujący z trzecim sektorem.

Link: Spotkanie 1

17.00-19.00 – wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta.

Link: Spotkanie 2

Linki do spotkań w formule on-line, zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Po opracowaniu roboczej wersji dokumentu „Metodyka i standardy prowadzenia konsultacji społecznych w mieście Ostrowcu Świętokrzyskim” zostanie on także poddany konsultacjom z mieszkańcami.

“Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” korzysta z dofinansowania o wartości 2 974 766 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców w różnym wieku poprzez osiągnięcie różnorakich zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta oraz w sferze lokalnej administracji publicznej.