Aktualności

Walcownie Ostrowieckie WOST świętują jubileusz

Już 5 lat funkcjonuje na terenie tzw. “Starego Zakładu” rodzinna firma w 100% z polskim kapitałem czyli Walcownie Ostrowieckie WOST S.A. Z tej okazji w siedzibie spółki odbyła się stosowna uroczystość, na którą zaproszeni zostali najbliżsi współpracownicy oraz goście reprezentujący władze centralne, parlamentarzyści oraz samorządowcy w tym prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

“Przyjemnie jest widzieć jak rozwija się rodzinnie prowadzona firma, która zdecydowała się zainwestować w naszym mieście, zatrudnić ponad 300 osób i konsekwentnie wprowadzać na światowe rynki wyroby walcowane “made in Ostrowiec Świętokrzyski”. – podkreślił prezydent. Kilka lat temu mało kto wierzył w sukces Walcowni Ostrowieckiej, tym bardziej należą się podziękowania za konsekwencję w działaniu, która doprowadziła do tego, że dziś możemy świętować pięciolecie produkcji.”

Walcownie Ostrowieckie WOST, są jednym z beneficjentów atrakcyjnej polityki podatkowej miasta. Dla średnich i dużych przedsiębiorstw szczególnie ważne są kwestie stabilności w podatkach i kosztach funkcjonowania. Ostrowiec Świętokrzyski jest w tym względzie liderem w regionie, czego dowodem są zamrożone od 6 lat stawki podatków lokalnych.

Przy tej uroczystej okazji odwiedził nasze miasto minister finansów Tadeusz Kościński, z którym prezydent miał okazję porozmawiać o problematycznej sytuacji polskiego ciepłownictwa i galopujących cenach certyfikatów CO2, które stawiają w trudnym położeniu również ostrowiecki MEC. Należy mieć nadzieję, że Pan Minister z pomocą osób zaznajomionych w branży, znajdzie skuteczne rozwiązania i narzędzia, które zabezpieczą trudną sytuację miejskich spółek ciepłowniczych.