Aktualności

Rady Osiedlowe wspomagają pracę samorządu

Rady Osiedlowe to ważne ogniwo łączące ostrowiecki samorząd z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. Prezydent Miasta Jarosław Górczyński po raz kolejny podkreślił ich rolę w życiu naszego miasta podczas poniedziałkowego spotkania z ich przedstawicielami, które odbyło się w Urzędzie Miasta.

Posiedzenie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji, w trakcie której prezydent miasta zaprezentował osiągnięcia minionego roku, a także plany na najbliższy czas. Przedstawił również stan zatrudnienia i w skrócie opowiedział o założeniach rozsądnej polityki finansowej gminy Ostrowiec Świętokrzyski, która powoduje, że nasza sytuacja jest naprawdę stabilna i czyni z nas atrakcyjnego partnera do lokowaniu nowych przedsięwzięć.

– Dziękuję Państwu za dotychczasową współpracę. Wkrótce rozpoczną się coroczne spotkania sprawozdawcze Rad Osiedlowych. Zachęcam Państwa do udziału w tych spotkaniach, ponieważ większość poruszanych na nich problemów zostaje rozwiązywana, a są to kwestie dotyczące Państwa sąsiedztwa – mówił prezydent Jarosław Górczyński.

Przedstawiciele osiedli nie szczędzili słów podziękowań za zmiany, które powodują, że poszczególne dzielnice miasta stają się coraz atrakcyjniejsze i przyjazne dla swoich mieszkańców. Sygnalizowali również tematy, na których będą chcieli się skupić wkrótce w trakcie corocznych spotkań Rad Osiedlowych.