Aktualności

Solidarność z “Animalsami”

Jak można okraść organizację pożytku publicznego, zajmującą się bezdomnymi zwierzętami, w dodatku opartą na wolontariacie i pomocy ludzi i dobrym sercu? Trudno odpowiedzieć na takie pytanie, może lepiej nawet nie próbować. Nie mieści się to w granicach pojmowania świata przeciętnego człowieka. Do takiej sytuacji jednak doszło, okradzione zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt “Animals”. Sprawcy skradli ponad tonę karmy dla zwierząt i inne dary które zostały przekazane przez darczyńców na potrzeby działalności statutowej stowarzyszenia.

Na szczęście w Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje ludzi o dobrych sercach. Po apelu zarządu stowarzyszenia, dotyczącym ich trudnej sytuacji, bardzo wielu mieszkańców miasta zaczęło przynosić dary dla czworonogów i tym samym organizacja zaczęła odbudowywać swoje zapasy. W akcji pomocy “Animalsom” włączył się również prezydent Jarosław Górczyński.

Jestem oburzony i bardzo zniesmaczony całą sytuacją. Kiedyś czytaliśmy, że złodzieje napadli np. na bank. Dziś dowiadujemy się, że nawet osoby działające jako wolontariusze, z sercem na dłoni mogą być na celowniku złodzieja. Tym bardziej powinniśmy w takich chwilach pokazywać naszą solidarność.