Aktualności

Noworoczne spotkanie z emerytowanymi nauczycielami  

W wyjątkowej scenerii Urzędu Stanu Cywilnego prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się z  członkami, działającej przy ostrowieckim Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego, sekcji Emerytów i Rencistów.

Prezydent złożył życzenia noworoczne, dziękując za aktywny udział tej grupy ostrowczan w życiu kulturalnym i społecznym Ostrowca Świętokrzyskiego. Przedstawił plany rozwoju miasta na najbliższe lata, planowane zmiany w systemie oświaty, które wymusza na nas reforma rządowa, a także koncepcję zagospodarowania Ostrowieckiego Browaru Kultury.  Przypomniał, że już wkrótce ten sąsiadujący z USC obiekt stanie się głównym centrum kulturalnym naszego miasta, otwartym na różne grupy społeczne i dostosowanym dla mieszkańców w różnym wieku. W trakcie spotkania emerytowani nauczyciele mieli okazję zapytać prezydenta o najbardziej nurtujące ich kwestie.

– Przez lata uczyli Państwo swoich uczniów pasji poznawania oraz wrażliwości na piękno i bogactwo świata. Z radością i uznaniem patrzę jak teraz wykorzystują Państwo swój wolny czas, czyniąc to, na co zawsze go brakowało. Ostrowiec Świętokrzyski oferuje Państwu wiele możliwości w tym zakresie – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Wierzę, że otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury jeszcze poszerzy naszą ofertę, która spotka się z Państwa uznaniem.

Barbara Kluba – Prezes sekcji Emerytów i Rencistów,  dziękując prezydentowi za dotychczasową współpracę, wręczyła statuetkę w formie żaglowca,  życząc jednocześnie pomyślności oraz dobrych wiatrów na czas rozpoczętej kadencji.