Aktualności

Profilaktyka zamiast leczenia. Kampania informacyjna dla mężczyzn

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Centrum Kształcenia Ustawicznego w konferencji podsumowującej projekt „Mężczyzno 50 plus, czas na badanie”, który zrealizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Opieki Zdrowotnej im. Andrzeja Górnisiewicza.

W trakcie spotkania Prezydent Miasta Jarosław Górczyński wyraził swoje poparcie dla kampanii informacyjnych zachęcających do udziału w badaniach profilaktycznych.

– Podjęte działania to z pewnością cenny głos w dyskusji na temat ochrony, a przede wszystkim profilaktyki zdrowia. W dzisiejszych czasach chodzi nie tylko o zdrowy styl życia, którego podstawą jest pełnowartościowa dieta, właściwa regeneracja organizmu i aktywność fizyczna, ale także o regularne wykonywanie badań kontrolnych. Nie możemy czekać, aż złe nawyki doprowadzą do poważnych dolegliwości i problemów zdrowotnych. Dlatego szeroko zakrojona profilaktyka zdrowotna oraz tego typu kampanie są obecnie tak ważne. Zdrowi i szczęśliwi mieszkańcy to nasz priorytet – mówił Prezydent Górczyński. –  By jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, należy, zwłaszcza po 50 roku życia, regularnie wykonywać podstawowe jak i rozszerzone badania. Mimo że dotyczy to obu płci, to wiedza na ten temat zwłaszcza u mężczyzn jest często niezbyt wystarczająca. Przeprowadzona kampania i dzisiejsza konferencja są cenne, gdyż uczą, że wczesna identyfikacja i rozpoznanie dolegliwości zdrowotnych mogą zmienić bardzo wiele w życiu ostrowieckich mężczyzn i ich rodzin – dodał Prezydent Miasta.