Aktualności

Ostrowieckie święto

W dniach 15-17 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywało się święto miasta „Dni Ostrowca Świętokrzyskiego”. Pierwszy dzień dedykowany był fanom muzyki elektronicznej, którzy bawili się w Parku Miejskim podczas kolejnej już edycji Friends Meeting Night. Drugiego dnia świętowano w Rynku pod znakiem rozmaitości artystycznych, a o 20.30 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół ENEJ, którą zapowiedział sam włodarz miasta, prezydent Jarosław Górczyński w towarzystwie ukraińskiej delegacji z Białej Cerkwi.

– Miło jest jeśli zaprasza się na imieniny gości, a oni odpowiadają swoją obecnością. Stąd też jest mi szczególnie miło, że odpowiedzieliście Państwo na to zaproszenie tak licznym udziałem. To dla mnie wielki zaszczyt móc wspólnie z Państwem świętować imieniny naszego miasta – mówił prezydent.

Jak co roku, w uroczystościach związanych z obchodami święta miasta uczestniczyli również goście zagraniczni. W tym roku były to przedstawicielki miasta partnerskiego – Biała Cerkiew w osobach Pani Wicemer  Inna Novohrebelska oraz jej współtowarzyszek Yulia Zemetska, Anastasiia Novohrebelska.

Pani Inna Novohrebelska dziękowała za zaproszenie gratulując jednocześnie pięknej oprawy artystycznej zorganizowanej z tej okazji.

Podczas trzeciego dnia święta Ostrowca Świętokrzyskiego, który odbywał się w Parku Miejskim od godzin południowych prezentowały się spółki miejskie. Mieszkańcy mogli poznać tych, którzy dbają o to, żeby w ich mieszkaniach było ciepło, na ulicach czysto. Żeby z kranów płynęła zdrowa i dobra woda. Zaprezentowały się także firmy miejskie, które dbają o budowę i remonty dróg, przewóz pasażerów, sport i rekreację oraz te, które są odpowiedzialne za gospodarkę mieszkaniową.

– Wiele osób nie wie jakim potencjałem dysponuje Ostrowiec Świętokrzyski, stąd pomysł, żeby pokazać mieszkańcom spółki, które dbają o to, żeby nasze miasto funkcjonowało prawidłowo – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Nasze spółki znajdują się w dobrej kondycji finansowej za co serdecznie dziękuję zarządom oraz pracownikom.

W amfiteatrze natomiast prezentowały się ostrowieckie talenty,  a także gwiazdy  HipHopu i Rapu – Pokahontaz, KęKę, Bob One i Bas Tajpan.

W okolicy molo uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć bitwę na dwie patelnie, a dzieci skorzystać z bezpłatnych zabaw na tzw. „dmuchańcach”, wziąć udział w różnego rodzaju konkursach ekologicznych i sprawnościowych.

Tuż przed występem gwiazdy wieczoru rozstrzygnięto również konkurs pod patronatem Prezydenta Jarosława Górczyńskiego „Rap #16-stka”, którego finalistami zostali ostrowieccy młodzi raperzy.

Tego dnia również w Parku Miejskim obchodzono pierwsze urodziny ostrowieckiego radia „Radio Ostrowiec”. Prezydent na ręce redaktor naczelnej Joanny Gergont-Woś przekazał prezent urodzinowy, gratulując jubileuszu podziękował za rzetelne informacje przekazywane mieszkańcom naszego miasta.