Aktualności

Certyfikaty językowe dla ostrowieckich gimnazjalistów

152 uczniów odebrało w sobotę z rąk Prezydenta Jarosława Górczyńskiego certyfikaty z języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. To już kolejna edycja , w której ostrowiecka młodzież przystąpiła do państwowego egzaminu językowego.

W uroczystości udział wzięli uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami  oraz dyrektorami szkół. Wysokich wyników prezydent w szczególności pogratulował uczniom, a także ich rodzicom.

– Proszę przyjąć gorące gratulacje z okazji otrzymania przez Państwa dziecko pięknego i prestiżowego wyróżnienia jakim jest międzynarodowy certyfikat językowy – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński. Choć szczególnie serdecznie winszuję uczniom, to jednak równie mocne gratulacje należą się dla Was, gdyż takie osiągnięcia zawdzięcza się swoim Rodzicom. Uzyskany certyfikat to wspaniałe i radosne wydarzenie dla całej rodziny. Bez wątpienia jest to jedno z wielu osiągnięć, jakie jeszcze przyjdzie Państwu wspólnie celebrować – dodał prezydent.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, jako jedyna w kraju finansuje możliwość uzyskania tego typu dokumentów przez młodzież. Ostrowiecką inicjatywę bardzo wysoko oceniają firmy certyfikujące, a także sami uczniowie, którzy bardzo chętnie przystąpiły do tego egzaminu.

– Cieszę się, że jako Prezydent Miasta mogłem przyczynić się, do sfinansowania przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski tego przedsięwzięcia – mówił Prezydent Jarosław Górczyński. – Wsparcie to przyczyniło się nie tylko do przystąpienia przez ostrowiecką młodzież do państwowych egzaminów językowych, ale również do potwierdzenia, że nasi uczniowie posiadają wysokie kwalifikacje językowe.