Aktualności

Ostrowieckie senioralia

Tegoroczne senioralia rozpoczęły się barwnym pochodem, który przemaszerował z centrum miasta do amfiteatru w Parku Miejskim, gdzie odbyły się główne uroczystości. Prezydent Jarosław Górczyński, jak co roku, spotkał się w tym dniu z ostrowieckimi seniorami na Rynku gdzie złożyli wieńce pod Pomnikiem Pomordowanych, a następnie wspólnie udali się do amfiteatru aby świętować Dzień Seniora.

Do amfiteatru przybyło wielu seniorów wraz ze swoimi rodzinami gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Podczas uroczystości prezydent złożył seniorom życzenia i pogratulował organizatorom profesjonalnego przygotowania obchodów.

– Dla mnie to wielka radość i zaszczyt być z Wami od tak wielu lat – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – W Was jest radość i mądrość życia. Z Waszego doświadczenia już nie raz korzystałem. Gratuluję zwycięstwa w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu odbędzie się Koncert dla Seniora oraz dwie imprezy „Zatańczyć jeszcze raz”. Gratuluję, ponieważ zdobyliście najwięcej głosów, a to świadczy o tym, że jesteście zintegrowani. W tegoroczne wakacje otwieramy odkryty basen na Rawszczyźnie, a w trakcie budowy jest również Ostrowiecki Browar Kultury jestem przekonany, że te obiekty będą służyć Państwu oraz Waszym dzieciom i wnukom.

Dla wszystkich uczestników tego wydarzenia prezydent przekazał słodki upominek w postaci ponad 50 kilogramowego tortu, którym poczęstowano każdego, kto w tym dniu przybył na ostrowieckie senioralia.

Niedzielny program uroczystości wypełniony był w szereg występów artystycznych przygotowanych zarówno przez starsze ostrowieckie pokolenie jak i ostrowiecką młodzież.