Aktualności

Remont ulicy Sportowej zakończony sukcesem

W dniu dzisiejszym zakończono remont kolejnej ostrowieckiej ulicy. Tym razem kompleksowy remont został przeprowadzony na długości 304 mb ulicy Sportowej znajdującej się w dolnej części Ostrowca Świętokrzyskiego. Wykonawcą inwestycji było Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Remont polegał na:

  • rozebraniu i ustawieniu nowych krawężników na ławie betonowej oporem
  • rozebraniu mechanicznym nawierzchni
  • wykonaniu warstwy wiążącej z betonu asfaltowego
  • ułożeniu nakładki asfaltowej
  • regulacji infrastruktury technicznej.

Wartość zadania to 169 801,20 zł brutto.

– Z myślą o korzyściach dla mieszkańców naszego miasta, miejskie pieniądze wydawane są na najpilniejsze inwestycje – powiedział prezydent Jarosław Górczyński. W obecnej chwili MPRD jest również w trakcie budowy dla naszego miasta ulicy Las Rzeczki. W kolejce czekają kolejne ulice, między innymi boczna do ul. Kilińskiego, która będzie łączyć ulicę Chrzanowskiego z targowiskiem oraz Rzeczki. W pracach drogowych zaangażowane są duże fundusze. W większości są to fundusze wygospodarowane z nadwyżki budżetowej za ubiegły rok w kwocie 20 milionów złotych i te pieniądze w sposób racjonalny przeznaczamy, między innymi na tego rodzaju inwestycje. Część nadwyżki budżetowej za ubiegły rok została przeznaczona także na spłatę zadłużenia za lata poprzednie.