Aktualności

Umowa na modernizację browaru podpisana

W niecodziennej scenerii, gdyż w starych murach browaru, nastąpiło w dniu dzisiejszym podpisanie umowy na modernizację Ostrowieckiego Browaru Kultury. Umowa zawarta została pomiędzy Gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a firmą MTM Budownictwo z Tarnowa, w imieniu których podpisy złożyli: Jarosław Górczyński – Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Michał Zydroń – Prezes firmy MTM Budownictwo.

– Jestem przekonany, że już niebawem obiekty browaru będą prezentować się na miarę XXI wieku – mówił Prezydent  Jarosław Górczyński. – Jest to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym mieście, która posłuży nam oraz przyszłym pokoleniom. Na pewno wielu mieszkańców naszego miasta zarazi się tu pasją do  literatury i sztuki. Chcemy aby w tym obiekcie były wspaniałe warunki sprzyjające do organizowania ciekawych imprez kulturalnych, tak jak to jest do tej pory.

Prezydent Jarosław Górczyński zapewnił, że nowe obiekty zostaną odpowiednio wyposażone i dostosowane do potrzeb mieszkańców oraz osób odwiedzających nasze jednostki kulturalno-edukacyjne. Zakomunikował również, że na czas remontu BWA i MCK zostaną przeniesione do Kina „Etiuda” gdzie nieprzerwalnie będą organizowane wystawy i warsztaty przygotowywane przez BWA oraz spotkania sekcji, klubów i zespołów pracujących pod egidą MCK.

Prezes Firmy MTM poinformował, że projekt realizowany będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

-Remont zostanie rozpoczęty po uzyskaniu pozwoleń na budowę – mówił Michał Zydroń – prezes firmy MTM. – Według koncepcji powstaną tu pomieszczenia dla trzech instytucji kulturalnych Ostrowca Świętokrzyskiego. Bryła budynku zostanie zachowana, a stylistyka i architektura nie zostanie naruszona. Obiekt zostanie przystosowany i oddany do użytku w ciągu kilkunastu miesięcy.