Aktualności

Przekazanie terenu budowy

W dniu dzisiejszym w obecności marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa prezydent miasta Jarosław Górczyński przekazał teren budowy Ostrowieckiego Browaru Kultury firmie MTM Budownictwo, która zajmie się modernizacją budynku przy Siennieńskiej 54.

– Pozyskane dofinansowanie na tę inwestycję jest największe w całym województwie świętokrzyskim – mówił prezydent  Jarosław Górczyński. – 17 milionów ze środków unijnych, było największym ze wszystkich złożonych wniosków. Modernizacja budynku i dostosowanie go pod potrzeby Ostrowieckiego Browaru Kultury jest bardzo ważną inwestycją dla ostrowieckiej kultury. Budynek ten będzie służył zarówno nam jak i przyszłym pokoleniom. W ciągu dwóch lat nasze miasto wzbogaci się o piękny obiekt.

Prezydent w imieniu własnym i mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego podziękował marszałkowi  za wsparcie tej inwestycji.

– Modernizacja Ostrowieckiego Browaru Kultury odbiła się szerokim echem w całym województwie – powiedział marszałek Adam Jarubas.- Będzie to piękna świątynia kultury z unikalną bryłą architektoniczną. Cieszę się, że mogliśmy pomóc gdyż projekt jest niezwykle ciekawy i czekamy z niecierpliwością na jego realizację.