Aktualności

Wigilijne spotkanie z członkami PSD

Jak co roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia ostrowiecki oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, zorganizował spotkanie wigilijne dla wszystkich swoich członków.

W bieżącym roku zaproszenie na spotkanie opłatkowe przyjął Prezydent Jarosław Górczyński, który przybył z życzeniami oraz prezentami. Prezydent łamiąc się z każdym z osobna opłatkiem złożył wszystkim życzenia Świąteczne i Noworoczne.

Uroczystość otworzyła  wiceprezes zarządu Wiesława Rent, która przywitała przybyłych gości i członków PSD. Udział w spotkaniu wziął również ks. Łukasz Kruk z Parafii p.w. św. Michała Archanioła oraz Małgorzata Bień – radna powiatowa KWWJG, a także licznie przybyli członkowie stowarzyszenia.

PSD w Ostrowcu Świętokrzyskim istnieje już od 31 lat i zrzesza ponad 100 członków. Stowarzyszenie integruje swoich członków, zachęca kolejne osoby do wstępowania w jego szeregi, a przede wszystkim daje wsparcie i zrozumienie osobom borykającym się z cukrzycą. Kierując się zasadą  „Im więcej chory wie, tym dłużej żyje i większa jest jakość jego życia” stowarzyszenie edukuje i podpowiada jak sobie radzić z tą chorobą.

Spotkanie było okazją do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, a także odnawiania i zawiązywania nowych kontaktów oraz integracji społeczności stowarzyszeniowej.