Aktualności

Dbamy o dzieci

Nie ulega wątpliwości, że dobro dziecka jest kwestią nadrzędną. Chcielibyśmy, aby nasze pociechy były przede wszystkim zdrowe. A zdrowie w przyszłości to wpajanie zdrowych nawyków żywieniowych już od wczesnego dzieciństwa. Mając na uwadze stworzenie młodym ludziom warunków do właściwego rozwoju    i zapobieganie złemu odżywianiu, rozpoczęła się kampania społeczna promująca zdrowy tryb życia. Inicjatorami kampanii w Ostrowcu Świętokrzyskim są : Piekarnia Małgorzatka i Agencja Rozwoju Lokalnego. W działania promujące zdrowie włączyli się PPHU Publima, Mleczarnia Ostrowiec, WSBiP. Organizatorem zaś jest Świętokrzyska Izba Gospodarcza. Patronat nad kampanią objął prezydent Jarosław Górczyński.

“Prawidłowe żywienie ma szczególne znaczenie u dzieci i młodzieży ze względu na bardzo intensywne procesy wzrastania i dojrzewania zachodzące w tym okresie życia – podkreśla prezydent Jarosław Górczyński. – Ważne więc, aby wpoić najmłodszym jak istotne są racjonalne posiłki – najlepiej 5 dziennie, jedzenie warzyw i owoców oraz zjadanie kanapek przygotowanych przez rodziców na drugie śniadanie – dodaje ze śmiechem prezydent.

I właśnie łącząc przyjemne z pożytecznym organizatorzy akcji zaprosili na spotkanie z uczniami PSP 1 Pana Kanapkę. Maskotka w formie zabawowej podpowiadała co i jak zdrowo powinno się jeść. Na koniec spotkania na najmłodszych czekały pyszne kanapki przygotowane przez inicjatorów i współorganizatorów akcji.