Aktualności

Stawiamy na bezpieczeństwo. Wsparcie dla ostrowieckiej policji

Już wkrótce, dzięki środkom przekazanym z miejskiego budżetu, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie mogła zakupić nowy radiowóz. Policja planuje zakup samochodu terenowego.
Na ten cel Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przekazała kwotę 42,5 tys. zł. Porozumienie w tej sprawie w miniony wtorek podpisali prezydent miasta Jarosław Górczyński oraz komendant Tomasz Zawadzki.
Komendant dziękując prezydentowi Górczyńskiemu za pomoc i okazane wsparcie podkreślił, że w tym roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski jako jedyna wsparła KPP Ostrowiec w zakupie pojazdu.
– Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest jedną z kluczowych spraw – podkreślił prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Cieszy spadek przestępczości, ale jako samorząd będziemy wdrażać kolejne rozwiązania mogące sprawić, aby nasi mieszkańcy czuli się komfortowo i bezpiecznie. W tym celu zwiększymy patrole Straży Miejskiej w ostrowieckich szkołach, już wkrótce na stadionie KSZO zainstalowany zostanie pełny monitoring  – głosowy i wizyjny, a na terenie miasta zostanie zwiększona liczba kamer.