Aktualności

ŚWIATECZNIE W OPATOWIE

W Opatowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z okazji 10 lat Świetlicy Środowiskowej imienia Jana Pawła II, która działa przy Parafii św. Marcina z Tours. W spotkaniu uczestniczył m. in: poseł na Sejm -Jarosław Górczyński . Świetlica powstała w 2002 r., przygotowuje dzieci i młodzież do samodzielnego życia, prowadzi zajęcia edukacyjne i profilaktyczne. 30 osobową kadrę stanowią wolontariusze. Wychowankowie świetlicy wystąpili ze spektaklem „Mój przyjaciel”.

– Przedstawienie było niezwykle pouczające, podkreślające fakt jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń i osoba, na którą możemy liczyć – zaznacza poseł Jarosław Górczyński. – Przesłanie znakomite. Bardzo duże zaangażowanie zarówno dzieci, młodzieży jaki i wychowawców. Serdecznie gratuluję wspaniałego pomysłu i jego realizacji.

Jubileusz świetlicy połączony został z kiermaszem. Można było nabyć wiele atrakcyjnych przedmiotów związanych z jubileuszem miasta oraz ozdób wielkanocnych. Były prace ręczne wykonane przez dzieci i panie z wolontariatu, pieczone baranki, kurki wielkanocne, koszyczki ze słomy. Poseł Jarosław Górczyński zakupił pięknego wielkanocnego baranka.