Aktualności

Nadchodzi kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Po okresie związanym z pandemią COVID-19 samorząd miejski kończy przygotowywanie kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt zakłada udział mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego polegający na wskazaniu przez nich zadań inwestycyjnych w przestrzeni miejskiej oraz tzw. zadań miękkich z zakresu m.in. kultury oraz sportu. Na ten cel wykorzystane będą gminne środki. Wraz z kolejną odsłoną Budżetu Obywatelskiego szykuje się wiele udogodnień, m.in. składanie wniosków drogą elektroniczną, a także możliwość głosowania on-line za pomocą specjalnej aplikacji.

Chcemy w jeszcze większej skali zaangażować młodzież oraz wykorzystać ich pomysłowość, kreatywność oraz energię. W wyniku moich licznych rozmów z młodymi ludźmi czuję ich dużą chęć do współdecydowania o wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście. Dzięki połączeniu pomysłów z Budżetu Obywatelskiego oraz powstającej Młodzieżowej Rady Miasta otwiera się wiele nowych możliwości.

Dzięki wprowadzeniu głosowania on-line poprzedzonego szeregiem spotkań informacyjnych, które odbędą się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego liczymy, że ostrowczanie chętnie włączą się w życie naszego miasta. – powiedział Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Samorząd Miejski przygotowuje ostateczną uchwałę, która po konsultacjach z mieszkańcami zostanie przekazana na sesję Rady Miasta. Jak powiedział Wiceprezydent Miasta Dominik Smoliński:

Chcielibyśmy, by zgłoszenia projektów mogły być możliwe już w lipcu tego roku. Niebawem powinny rozpocząć się konsultacje zapisów uchwały z mieszkańcami. Liczymy na to, że połowa października będzie momentem wyłonienia projektów do realizacji, by było możliwe wpisanie ich do uchwały budżetowej na rok 2024.