Aktualności

Ulica Henryka Sienkiewicza odzyska dawny blask

W czwartek na konferencji prasowej Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podpisał umowę z prezesem firmy DROGBUD Radosławem Malcem na wykonawstwo dwóch inwestycji drogowych. Jedna z nich dotyczyć będzie ulicy Henryka Sienkiewicza.

Ulica Henryka Sienkiewicza stanowi wizytówkę naszego miasta i jest jednym z jego reprezentacyjnych traktów. Znajdują się przy niej szkoły, Centrum Aktywności Obywatelskiej, restauracje, przychodnie. Sama ulica często wybierana jest przez udających się samochodem do szpitala, Kunowa, a nawet do Warszawy. Przy jej remoncie uwzględnimy również tereny zielone, które znacznie umilą naszym mieszkańcom przemieszczanie się chodnikami. Jest to również zwrócenie uwagi na poprawę estetyki oraz ekologii w Ostrowcu Świętokrzyskim i przywrócenie dawnego piękna ulicy znanego ze starych zdjęć.

By zmniejszyć do minimum trudności związane z pracami remontowymi doszliśmy z wykonawcą do porozumienia o zmaksymalizowaniu sił potrzebnych do tych prac  – powiedział na konferencji Prezydent Miasta.

Remont ul. Henryka Sienkiewicza obejmie odcinek o długości ponad 800 metrów od ul. Stefana Żeromskiego do ul. Adama Mickiewicza. Wyremontowane zostaną: nawierzchnia bitumiczna jezdni, obustronny chodnik, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, zjazdy publiczne oraz indywidualne do posesji oraz kanalizacja deszczowa. Wymienione zostanie oświetlenie uliczne i parkowe, a w pasie drogowym pojawią się tereny zielone.

Kolejne zadanie objęte umową dotyczy budowy publicznej drogi gminnej od ul. Jana Kilińskiego do nowoprojektowanej ulicy łączącej ul. Furmańską z ul. Leona Chrzanowskiego. Wykonane zostaną wszelkie roboty budowlane i montażowe w wyniku których powstanie odcinek o długości ponad 600 metrów. Wybudowana zostanie jezdnia o szerokości 7 metrów, dodatkowo ścieżka rowerowa oraz chodniki o szerokości 2 metrów oddzielone od jezdni zieleńcem. Wykonane zostaną także miejsca postojowe dla samochodów, oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz przebudowane zostaną zjazdy publiczne.

Inwestycja ta usprawni poruszanie się w strefie magazynowo – przemysłowej Ostrowca Świętokrzyskiego. Dodatkowo odcinek ten będzie miał darmowe miejsca postojowe z których korzystać będą mogły okoliczne firmy – dodał Prezydent.

Na konferencji obecni również byli: Wiceprezydent Dominik Smoliński, Radni Powiatowi Agnieszka Rogalińska i Andrzej Broda, Radni Miejscy Mariusz Łata oraz Aron Pietruszka,  Skarbnik Sławomir Kijak, a także Kierownik Wydziału Inwestycji Marcin Karbowniczek.