Aktualności

Niechaj prowadzi nas gwiazda

6 stycznia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się uroczysty Orszak Trzech Króli. Wydarzenie pod tegorocznym hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda” odbyło się w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz dziewiąty. W ceremonii wziął udział Prezydent dla którego była to okazja do spotkania się z mieszkańcami miasta oraz wysłuchania ich potrzeb oraz opinii.

Forma imprezy nawiązywała do trzech mędrców, którzy przybyli z trzech stron świata, by oddać pokłon narodzonemu Dzieciątku Jezus. Po południowych mszach świętych w stronę Rynku ruszyły trzy orszaki nazwane odmiennymi kolorami. Orszak czerwony przybył z parafii pw. Miłosierdzia Bożego i parafii Świętej Jadwigi Królowej na Stawkach, niebieski z kolegiaty Świętego Michała Archanioła, natomiast zielony z parafii Matki Bożej Saletyńskiej na Piaskach.

Na Miejskim Rynku Trzej Królowie pokłonili się Chrystusowi, a także rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Dzięki zaangażowaniu podopiecznych oraz kadry Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasz Dom” Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Denkowie zebrani mogli obejrzeć przedstawienie Narodzin Pańskich. Odbył się również konkurs na najpiękniejszą koronę.