Aktualności

Oddano do użytku budynek przy ul. Osadowej 6

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński przekazał klucze lokatorom wyremontowanego budynku przy ul. Osadowej 6.

Odnowiona kamienica pochodzi z początku XX wieku i tworzyła z sąsiadującymi budynkami dawne przyfabryczne osiedle mieszkaniowe powiązane z Cukrownią Częstocice. Gruntowne prace budowlane znacznie poprawiły wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny bloku, który znajduje się w rejestrze zabytków. Dzięki temu budowla stanowi również atrakcyjny punkt na mapie Ostrowca Świętokrzyskiego.  W swej przestrzeni posiada on 8 mieszkań, po cztery na każdym piętrze w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. Lokale mają powierzchnię od 42 do 61 metrów kwadratowych.

Nowe mieszkania dedykowane są najemcom Zakładu Usług Miejskich, którzy terminowo wywiązywali się z opłat za czynsz, nie zalegali z płatnościami oraz nie sprawiali żadnych problemów społecznych.

Warto przy okazji wspomnieć o naszej współpracy w zakresie gospodarki mieszkaniowej z ZUM oraz Ostrowieckim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, która zaowocowała kilkoma formami wsparcia. We współpracy z OTBS budujemy w systemie deweloperskim mieszkania o dużym standardzie dla osób chcących posiadać swoje własne cztery ściany. Dzięki pilotażowemu programowi OTBS wynajmuje obecnie 18 mieszkań. Z ZUM współdziałamy w zakresie mieszkań socjalnych i komunalnych. Porządkując kwestię mieszkań osiągnęliśmy wysoki standard na tle innych miast – powiedział Prezydent Miasta

O dobrej współpracy wspomniał również Dyrektor Zakładu Usług Miejskich Łukasz Dybiec.

Dzięki wzorowej współpracy z Prezydentem udaje nam się osiągać sukcesy w obszarze mieszkalnictwie społecznym.

Wśród 8 mieszkań wyremontowany budynek posiada lokal dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej.