Aktualności

Certyfikaty językowe dla uczniów ostrowieckich szkół podstawowych

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński przyznał 197 uczniom szkół podstawowych certyfikaty językowe.

Co roku nasze miasto jako jedyne w Polsce finansuje uczniom w całości z budżetu miejskiego certyfikaty językowe. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zdawania egzaminu na miejscu co sprawia, że egzaminowani nie muszą jechać do dużego ośrodka miejskiego, aby tam podejść do egzaminu.

Drodzy uczniowie, spotkaliśmy się tutaj dzięki waszej determinacji oraz wiedzy.

Nauka języka obcego jest kluczowa z perspektywy naszego rozwoju. Żyjemy obecnie w jednej, wielojęzycznej, globalnej wiosce. Znajomość tylko ojczystego języka nie jest już wystarczająca, by się w niej odnaleźć.

Dziękuję wszystkim nauczycielom języków obcych za doskonałe przygotowanie naszej młodzieży – powiedział Prezydent.

Certyfikaty Cambridge English uznawane są przez ponad 20 000 organizacji na całym świecie, wśród których znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe. Z certyfikatem uczniowie mają dostęp do najlepszych uczelni na świecie i zwiększają swoje szanse na znalezienie lepszej pracy w Polsce i za granicą.

W tym roku certyfikaty odebrało 197 uczniów. Od początku programem objętych zostało  1198 uczniów.

Warto wspomnieć, że finansowanie certyfikatów językowych to nie wszystko. Uczniowie ostrowieckich szkół mają przyznawane stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie. Wprowadzono dodatkową godzinę języka angielskiego, 2 godziny zajęć plastycznych, a także realizowane są dodatkowe zajęcia z matematyki i logicznego myślenia.