Aktualności

Pierwsze stypendia dla uczniów szkół podstawowych

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński uroczyście wręczył stypendia za naukę i stypendia sportowe uczniom Podstawowej Szkoły nr 4 i nr 9.

Życzenia od Prezydenta przyjęły Dyrektor PSP nr 4 Agnieszka Batóg oraz Dyrektor PSP nr 9 Grażyna Ukleja.

Z przyjemnością składam na ręce Pań dyrektor gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy dzięki swojej pracy i wytrwałości zasłużyli na szczególne wyróżnienie, jakim jest stypendium naukowe i sportowe. Dobrze wiemy, że nauka to najcenniejszy dar i najlepsza inwestycja w przyszłość. Na sukces każdego ze stypendystów składają się wytrwałość, upór, wsparcie rodziny, a także nauczyciele. To sukces wielu osób, za co chcę Państwu podziękować.

Wszystkim laureatom jeszcze raz gratuluję osiągnięć i życzę, aby zapał do nauki Was nie opuszczał, a zdobyta wiedza, jak najlepiej Wam służyła w dorosłym życiu.

Stypendia za naukę przyznawane są za średnią ocen powyżej 5,2 i wzorowe zachowanie. Ich wysokość wynosi 200 zł za półrocze. Stypendia sportowe przeznaczone są dla uczniów osiągających szczególne wyniki w sporcie.

W roku szkolnym 2021/2022 stypendia za naukę i sportowe otrzymało w sumie 755 uczniów.

Podczas uroczystości obecni byli również Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Mariusz Pasternak, Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Łukasz Dybiec, Radni Rady Powiatu i Miasta oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym Mariusz Łata.