Aktualności

Nowe autobusy miejskie na drogach Ostrowca Świętokrzyskiego

Na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego jeździ już 6 nowoczesnych autobusów hybrydowych marki Solaris. Pomarańczowo – czarne pojazdy stanowią początek wielkich zmian we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o.

Na zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej wypowiedział się Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Ekologia to wyzwanie XXI wieku. Na ważną rolę dbania o środowisko naturalne zwracali uwagę już starożytni. Arystoteles słusznie zauważył, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody już nie. Dzisiaj jesteśmy świadkami, że dbanie o planetę może odbywać się z zastosowaniem nowoczesnych technologii i zachowując wysoki komfort funkcjonowania naszych mieszkańców.

Jesteśmy świadkami historycznej chwili w dziejach Miejskiej Spółki. Oto swoje kursy rozpoczyna 6 hybryd marki Solaris. To nie wszystko – cały plan zakłada zakup 32 autobusów, z czego pozyskaliśmy już 23. Wśród nich obecne tutaj hybrydy. W styczniu pojawi się w bazie 8 autobusów elektrycznych marki MAN, a w drugiej połowie listopada mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą mogli korzystać z 9 nowoczesnych autobusów dieslowskich marki MAN.

Nowe środki transportu to nie wszystko. Wraz z nimi krajobraz wokół Huty Celsa Ostrowiec wzbogacił się o nową bazę MZK oraz zmodernizowane ulice 11 Listopada i Jana Samsonowicza.

Prezydent zaznaczył również, że nowe autobusy będą w okresie świątecznym 31.10-02.11.2022 roku kursowały za darmo na specjalnych liniach obsługujących nekropolie w naszym mieście.

Ponadto, w ramach współpracy z sąsiednimi gminami, hybrydy będą kursowały również do przystanków w gminach: Kunów, Ćmielów oraz Bodzechów.

Prezes MZK Sp. z o.o. Jarosław Kateusz oraz Dyrektor Techniczny Stanisław Choinka podziękowali prezydentowi za działania na rzecz miejskiego przewoźnika.

Na ten sukces pracowało wiele ludzi, jednak to decyzja Pana Prezydenta pozwoliła na wprowadzenie w życie tego przedsięwzięcia. Otrzymaliśmy nowoczesne autobusy, które zniwelują wszelkie bolączki dotyczące naszego starego parku samochodowego.

Na konferencji obecny również był Radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Kamil Stelmasik, który odpowiadał za projekt graficzny nowych logotypów Spółki.