Aktualności

Koncert Eleni

Ostrowieccy seniorzy obchodzili swoje święto. Przy ul. Świętokrzyskiej w Hali MOSiR KSZO miał miejsce koncert Eleni oraz zespołu „Szarotka”. Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego odbyło się w ramach szóstego Dnia Seniora. Organizatorem koncertu było Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas wydarzenia Prezydent Miasta złożył zebranym życzenia.

Dziękuje Drogim Seniorom za obecność na dzisiejszym wydarzeniu. Swoją pogodą ducha dajecie nam codziennie przykład, że wiek nie gra żadnej roli. Życzę Państwu wielu lat życia w zdrowiu, atmosferze ciepła rodzinnego oraz radości.

Ponadto dodał:

Nasze miasto pamięta o seniorach. Oferujemy zajęcia z aerobiku, spotkania taneczne, czy też dotyczące nordic walking.

Jako członkowie naszej miejskiej wspólnoty jesteśmy zobowiązani zatroszczyć się o najstarszych mieszkańców. To w nich drzemie wiedza i doświadczenie pokoleń. Pewnego dnia także i my będziemy babciami i dziadkami, więc dbanie o ich dobro jest także inwestycją w nas samych.

Kultowe teksty piosenek Eleni łączące kulturę polską i grecką zaangażowały prawie półtora tysiąca zebranych we wspólnym śpiewie oraz tańcu. Na zakończenie imprezy zagrał zespół „Szarotka”, który zaserwował repertuar z gatunku piosenek weselnych, biesiad. Artyści zagrali również kilka własnych utworów.