Aktualności

Turniej Szachowy podczas Sportowych Wakacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

W minioną sobotę odbył się Turniej Szachowy w ramach Sportowych Wakacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zaproszenie Stowarzyszenia Szachowego HETMAN, reprezentowanego przez małżeństwo: Panią Annę i Pana Jarosława Choinę, odpowiedziało 30 szachistów w trzech grupach wiekowych: 8, 12 i 18 lat. Turniej został dofinansowany z budżetu miasta w ramach wsparcia organizacji pozarządowych.

Obecny na wydarzeniu Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podkreślił wyjątkowość zmagań na szachownicy:

Przez wieki gra w szachy znana była z rozwijania inteligencji, myślenia strategicznego oraz podejmowania decyzji – jednym słowem wszystkiego, czego wymaga się od osoby pełniącej ważne funkcje zawodowe. Dlatego uważam, że promowanie kontaktu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego z głębią gry w szachy jest ważną inicjatywą i zasługuje na wsparcie instytucjonalne.

Zwycięzcami zmagań zostali:

GRUPA DO LAT 8:

1. Franciszek Kasprzyk

2.Adam Szwagierczak

3.Filip Sternik

GRUPA DO LAT 12:

1.Mateusz Budzeń

2.Antoni Gołąb

3.Wojciech Zając

GRUPA DO LAT 18:

1.Adam Pożoga

2.Alan Nowocień

3.Filip Krajewski

Zwycięzcy nagrodzeni zostali pucharami, medalami, dyplomami oraz gadżetami. Nikt jednak nie mógł się poczuć przegrany, gdyż wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki sportowe.

Klub Szachowy „Hetman” powstał w 1955 r. Wśród najnowszych osiągnięć klubu można wymienić rok 2021, kiedy to jako pierwszy klub w historii województwa świętokrzyskiego Stowarzyszenie Hetman było gospodarzem ogólnokrajowej imprezy zleconej przez Polski Związek Szachowy.