Aktualności

Rowerowe Wakacje 2022

W miniony weekend ostrowczanie uczestniczyli w Rowerowych Wakacjach na terenie Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Imprezę pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Główny element spotkania – Rowerowa Gra Terenowa przyciągnęła ponad 100 uczestników, wśród których nie brakowało gości z całej Polski. Organizator oraz partnerzy imprezy przygotowali także wiele innych atrakcji dla miłośników rowerów. Wszyscy, którzy odwiedzili  park miejski podczas Rowerowy Wakacji, mogli liczyć na darmowe drobne naprawy roweru prowadzone przez Lecznicę Rowerową. Zaprezentowano również oryginalne rowery ze zbiorów pasjonatów dwóch kółek. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim na czas imprezy otworzyło punkt darmowego badania poziomu cukru we krwi. Do udziału w badaniach zachęcał obecny na Rowerowych Wakacjach Prezydent Miasta:

Świetna impreza łącząca relaks z profilaktyką prozdrowotną. Oprócz wielu zalet dla ciała, jakie niesie jazda na rowerze, uczestnicy mogli zbadać za darmo poziom cukru we krwi. Sam skorzystałem z okazji i jednocześnie apeluję do regularnych badań, które trwają chwilę, a mogą rzutować na całe nasze życie.

Wspomniana Rowerowa Gra Terenowa polegała na zaliczeniu 13 stacji rozstawionych na terenie miejskiego parku. Każda stacja wiązała się z wykonaniem określonej łamigłówki związanej z miastem, turystyką czy też sportem lub podjęciem zadania sprawnościowego. Zawodnicy musieli wykazać się sprawnością m.in. na „krzyżówce” w miasteczku rowerowym oraz plenerowej siłowni. Na uczestników czekał również test zręczności w rzucie piłką czy też na rowerowym torze przeszkód. Pytania wśród tematów poruszały zagadnienia dotyczące zabytków, ciekawych szlaków w naszym rejonie i krajobrazu Gór Świętokrzyskich. Nie brakowało zagadek, w których trzeba było popisać się znajomością budowy roweru, zasad ruchu drogowego albo udzielania pierwszej pomocy. Niosło to ze sobą sporo zabawy, ale przede wszystkim dało zawodnikom dużą dawkę wiedzy, nad której rzetelnością czuwali obecni w parku policjanci oraz medycy. Nikt nie poczuł się przegrany, gdyż na każdego zawodnika czekały upominki.