Aktualności

Dni Ostrowca 2022

Na Stadionie Miejskim KSZO przez 2 dni publiczność pokazała na Dniach Ostrowca 2022 jak świetnie potrafi się bawić. Tegoroczną imprezę rozkręcała m.in. Sylwia Grzeszczak, Bryska, zespoły Maryland, Fever oraz raper Kali. Z każdą piosenką, do samego końca artystom wtórował śpiewem zapełniony stadion.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego dziękował ze sceny mieszkańcom za obecność i nawiązał do rozpoczynającego się roku szkolnego, w którym na najlepszych uczniów czekać będą stypendia w wysokości 10 000 złotych netto. Była to również chwila podsumowania bieżącego, aktywnego roku, pełnego zakończonych inwestycji oraz będącego zaczątkiem kolejnych.  Prezydent zaprosił również na scenę obecnych na wydarzeniu przedstawicieli partnerskich miast Ostrowca Świętokrzyskiego: Białej Cerkwii oraz Gennevilliers. Goście z Ukrainy uhonorowali Prezydenta medalem za pomoc w związku z trwającym konfliktem na Ukrainie.

Wiele działo się również poza sceną muzyczną. Na uczestników czekały stoiska gastronomiczne oraz strefa stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych. Niedziela natomiast była doskonałym czasem do zapoznania się bliżej z działalnością spółek i jednostek miejskich. Wśród atrakcji, Miejskie Wodociągi i Kanalizacje przynosiły ukojenie gościom, serwując orzeźwiającą wodę, Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych prezentowało maszyny drogowe, a Centrum Rozwoju Lokalnego miało dla chętnych wiele testów sprawdzających sprawność i wyobraźnię. Dużą „gwiazdą” drugiego dnia imprezy była prezentacja hybrydowego autobusu firmy Solaris w barwach pomarańczowo-czarnych. Jest to pierwszy z sześciu egzemplarzy nowoczesnego środka transportu tego producenta, jakie wkrótce będą wozić mieszkańców naszego miasta. Na pasażerów będą czekały takie udogodnienia jak zwiększony komfort jazdy, komputer pokładowy czy też ładowarki USB. Ponadto, do końca roku do Solarisów powinno dołączyć dziewięć autobusów niskoemisyjnych oraz osiem elektrycznych marki MAN.