Aktualności

Dzień Dziecka z planami nowych inwestycji

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka podczas wizyty gospodarczej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie tej szkoły od niedawna mogą korzystać z wyremontowanej małej sali gimnastycznej o powierzchni 216 m².

Życzę, aby energia, uśmiech i ciekawość świata nigdy Was nie opuszczała, a optymizm i blask słońca wypełniły każdy Wasz dzień. Pragnę również życzyć, byście czerpali radość z koleżeństwa i trwałych przyjaźni, które cieszyć Was będą miłymi wspomnieniami beztroskiego dzieciństwa.

Takie dni jak ten to także okazja, by pokazać inwestycje miejskie na rzecz najmłodszych ostrowczan. Dzięki nim uczniowie mają komfortową i bezpieczną możliwość rozwoju fizycznego – powiedział Prezydent Miasta.

Jak dodała Marta Dobrowolska – Wesołowska, Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3:

Bez pomocy finansowej od władz miasta remont małej sali gimnastycznej byłby niemożliwy. Prezydent Miasta dał nam nie tylko wsparcie pieniężne, ale także merytoryczne. Cieszymy się, że jesteśmy doceniani za naszą pracę.

Wizycie Prezydenta Miasta towarzyszył pokaz akrobatyczny Blanki Walczyk z 7 klasy, która w ubiegłym roku za swoje umiejętności i osiągnięcia szkolne otrzymała od Prezydenta Miasta stypendium w wysokości 10000 zł.

Remont małej sali gimnastycznej objął wymianę podłogi z parkietu na podłogę sportową, malowanie ścian, wymianę osłon na grzejnikach, zamontowanie siatki zabezpieczającej, montaż nowych koszy do gry w koszykówkę, drabinek i ławek. Wartości inwestycji to 135 tysięcy złotych, z czego ponad 80% sumy pochodziło z budżetu miasta.

W najbliższym czasie planowany jest remont dużej sali gimnastycznej oraz remonty we wszystkich 8 prowadzonych przez miasto szkołach podstawowych i 8 przedszkolach.