Aktualności

Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W sobotę Ostrowiecki Rynek zapełnił się mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy przybyli na Piknik Rodzinny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Dyrektor Joanną Pikus na czele. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oraz Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak. Uczczono w ten sposób Międzynarodowy Dzień Rodzin oraz Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Ponad 40 instytucji zadbało o różnorodność stoisk i aktywności dla uczestników. Wśród atrakcji były m.in. dmuchańce, gry, zabawy, konkursy oraz gastronomia. Na scenie odbyły się pokazy taneczne, recytatorskie oraz wokalne.

Spotkanie było także okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem rodzin zastępczych. Wysłuchać można było szczegółów dnia codziennego rodziców, a także zapytać indywidualnie o porady związane z rodzicielstwem zastępczym.

– Po frekwencji dzisiejszego pikniku na Rynku Miejskim widać, że brakowało nam takich wspólnych spotkań. Mam nadzieję, że teraz częściej będziemy mieli okazję spotykać się przy kolejnych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych.

Dziękuję za dziesiątki, jak nie setki sympatycznych rozmów i miłych spotkań. Nie ma to jak osobiście posłuchać opinii w wielu ważnych dla miasta kwestii. Bardzo to sobie cenię.

Gratulacje dla Joanny Pikus i całego zespołu PCPRu za bardzo dobrą koordynację i organizację – powiedział Prezydent Miasta.

Wśród obecnych na pikniku byli: Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, Członek Zarządu Powiatu Agnieszka Rogalińska, Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Bień, Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek, Radni Rady Miasta: Artur Zawadzki, Aron Pietruszka oraz Stanisław Choinka.