Aktualności

Obchody Dnia Hutnika

W piątek, 20 maja prezydent miasta wziął udział w uroczystych obchodach „Dnia Hutnika” organizowanych przez Celsę „Huta Ostrowiec” oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego w Polsce. Obchody zostały połączone z jubileuszem 50-lecia Wydziału Prasowni oraz Wydziału Obróbki Mechanicznej. Tradycyjne spotkanie „Pod Kadzią” było okazją do wspomnień podczas prezentacji dyrektora Zakładu Wyrobów Kutych, Francisco Jose Guardado. Natomiast o obecnej sytuacji przemysłu hutniczego i perspektywach branży w obliczu zielonej transformacji opowiedział prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Stefan Dzienniak. Prezydent Jarosław Górczyński złożył życzenia i podziękowania na ręce dyrektora ZWK dla wszystkich ostrowieckich hutników oraz gratulacje z okazji 50-lecia dwóch wydziałów Celsy. Spotkanie było także sposobnością do przypomnienia o licznych przedsięwzięciach drogowych w sąsiedztwie Celsy „ Huta Ostrowiec”

– Mam nadzieję, że już tej jesieni dojeżdżać będziecie państwo nowymi ulicami Samsonowicza i 11 Listopada – mówił składający życzenia Prezydent Miasta.

Padły podziękowania dla władz Celsy za okazaną pomoc dla miasta w czasie pandemii i dla uchodźców z Ukrainy, którzy zamieszkali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uroczyste obchody Dnia hutnika zakończyły się ślubowaniem młodych hutników.