Aktualności

Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”

W Sali Biura Wystaw Artystycznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, odbył się konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Sztuki. Zaproszono do jego udziału dzieci sześcioletnie z ostrowieckich przedszkoli, które miały za zadanie przedstawić własną interpretację dowolnego dzieła sztuki. Spotkanie urozmaicał pokaz instrumentalny oraz “żywe obrazy” będące odwzorowaniem przez uczniów PSP nr 4 znanych dzieł Rembranta, Johannesa Vermeera oraz Józefa Pankiewicza.  Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a współorganizatorem Biuro Wystaw Artystycznych.

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, do zebranych zwróciła się Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak.

W dzisiejszych czasach, w dobie cyfrowych technologii, wszyscy widzimy potrzebę kształtowania umysłów ścisłych. Pamiętajmy jednak o tym, co daje rozpęd naszej inwencji, czyli o nieznającej granic wyobraźni. Wraz z nią budzą się w nas nowe możliwości oraz pomysły znajdujące zastosowanie w życiu codziennym społeczności.

Nieograniczony zakres inspiracji i technik, jakimi mogą się posiłkować uczestnicy, daje dużą swobodę działania. To także motywacja do poszukiwania natchnienia w dziełach i nurtach artystycznych całego świata.

Przyznano dwie nagrody:

Nagrodę Publiczności otrzymały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19, grupa „Wiewiórki” za obraz „Słoneczniki”. W podziękowaniu dzieci otrzymały własne portrety naszkicowane przez panią  Karolinę Równy-Markiewicz.

Nagroda Jury została przyznana dzieciom z Publicznego przedszkola nr 12, grupa „Pszczółki” za obraz „Chłopiec z bocianem”. W jej ramach podarowano zwycięzcom Vouchery wstępu do galerii BWA, ufundowane przez dyrektora BWA Justynę Ładę.