Aktualności

Wielkanoc u Amazonek

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego Sekretarz Miasta Anna Niedbała wzięła udział w Spotkaniu Wielkanocnym z Prezes Danutą Ogórek oraz członkiniami Stowarzyszenia „Ostrowiecki Klub Amazonka”.

– Święto Zmartwychwstania Pańskiego nierozłącznie łączy się z tym, co jest cenne w naszym życiu – więzami rodziny i społeczności, do których należymy. W tym kontekście słuszną inicjatywą okazuje się spędzenie świątecznych chwil w towarzystwie osób wyznających te same wartości i wspierających się w trudnych chwilach.

Życzę Paniom, by myśl prowadząca „Ostrowiecki Klub Amazonka” trwała z nami każdego roku. Niech pozytywne emocje towarzyszą Paniom codziennie i wciąż dają nam świadectwo trwania szlachetnej inicjatywy, której początki sięgają 1997 roku – w imieniu Prezydenta Miasta życzyła zebranym Sekretarz Miasta.

18 kwietnia 1997 roku rozpoczęło swoją działalność Stowarzyszenie „Ostrowiecki Klub Amazonka”. Jego nadrzędnym celem jest niesienie wsparcia kobietom w trakcie i po leczeniu raka piersi.

Wśród Pań, na spotkaniu obecne również były: Starosta Powiatu Ostrowieckiego Marzena Dębniak, Członek Zarządu Powiatu Agnieszka Rogalińska, Wiceprzewodniczące Rady Miasta: Joanna Pikus oraz Marta Woźnicka  —Kuzdak.