Aktualności

Wernisaż ostrowieckiego artysty Marcina Jedlikowskiego w Warszawie

19 lutego 2022 roku odbył się w warszawskiej galerii Nanazenit wernisaż, na którym zaprezentowano najnowsze dzieła ostrowieckiego artysty – Marcina Jedlikowskiego. Ten wyjątkowo uzdolniony artysta jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki – najstarszej w Polsce wyższej uczelni plastycznej.

Marcin Jedlikowski w 2016 roku miał swoją wystawę w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych pod tytułem “TUMULTUM” która była próbą stworzenia obrazu umykającego jednej definicji. Od 2017 roku drogi wjazdowe do naszego miasta zdobią nowoczesne witacze zaprojektowane właśnie przez tego uzdolnionego artystę.

– Marcin życzymy Ci kolejnych sukcesów oraz tego, aby nie opuszczała Cię twórcza wena. Sztuka nowoczesna nie jest łatwa w zrozumieniu, a tym bardziej Twoje obrazy trudno jest opisać słowami. Jak sam to przedstawiasz w tym właśnie ich urok, aby potencjalny porządek, który uda się w nich odszukać był indywidualnym i chwilowym doświadczeniem – pogratulował Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.