Aktualności

Czas wigilijnych spotkań

W ostatnich dniach przedstawiciele władz samorządowych wzięli udział w wielu spotkaniach wigilijnych. Prezydent miasta Jarosław Górczyński wziął udział m.in. w wigilii z kombatantami z regionu naszego miasta, a także odwiedził szkoły, Rady Osiedla organizacje i stowarzyszenia. Kulminacją tych spotkań była Wigilia na Rynku Miasta gdzie razem ze starostą Marzeną Dębniak i Księdzem Prałatem Janem Sarwą złożył życzenia mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.

Nie zapominajmy w tej przedświątecznej krzątaninie, że zbliżający się czas Bożego  Narodzenia jest zarezerwowany dla nas i dla naszych najbliższych – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Chciałbym, abyśmy przy wigilijnym stole spojrzeli nieco wstecz, ale też pomyśli o teraźniejszości i przygotowali się na dobrą przyszłość. Życzę, aby nadchodzący rok 2022 był lepszy, a do naszego ż

cia wróciła normalność i nie dotykała nas pandemia. Cieszmy się z drobnostek dnia codziennego i dzielmy się miłością i dobrocią, bo to zawsze wraca.

Wigilia na Rynku była ostatnim dniem trwającego kiermaszu świątecznego, podczas którego mieszkańcy Ostrowca mogli nabyć upominki świąteczne, a także w zamian za elektrośmieci dostać żywe drzewko.

Szczegółowa relacja i zdjęcia ze wszystkich wydarzeń kiermaszu świątecznego na stronach Miejskiego Centrum Kultury (www.mck.ostrowiec.pl oraz https://www.facebook.com/KulturaOstrowiec/) które było organizatorem kiermaszu.