Aktualności

Pozytywna energia, dobra muzyka i świetna zabawa. Tak upłynęły Dni Ostrowca 2021

Tegoroczne Dni Ostrowca upłynęły pod znakiem dobrej muzyki, zabaw oraz prezentacji miejskich spółek i jednostek. Spragnieni wspólnej zabawy mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji oraz tłumnie bawili się na przygotowanych koncertach, a pogoda mimo kiepskich rokowań była dla ostrowczan łaskawa.

W sobotę, która była pierwszym dniem święta naszego miasta na dzieci czekał w hali MOSiR ogród zabaw dziecięcych. Na scenie zaprezentowały się Julia Tłuczkiewicz, Roxie Węgiel oraz Paluch. Zabawa była doskonała. Uczestników imprezy przywitali prezydent miasta Jarosław Górczyński oraz starosta ostrowiecki Marzena Dębniak życząc wszystkim, jak najlepszej zabawy.

– Za nami rok pełen wyzwań oraz myślę, że udane wakacje. Dla naszego miasta to był również dobry rok – oddaliśmy kolejne kilometry nowych dróg, powitaliśmy nowych inwestorów oraz zmodernizowaliśmy placówki oświatowe i co najważniejsze spłaciliśmy ostatecznie dług. Dzięki temu zamiast odsetek przyznamy już w pierwszych dniach września 15 stypendiów w kwocie 10 000 zł netto dla najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych. Życzę wszystkim udanej zabawy zarówno podczas dzisiejszych, jak i jutrzejszych koncertów i wydarzeń towarzyszących – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Drugiego dnia na hali MOSiR zaprezentowały się spółki miejskie. Mieszkańcy Ostrowca mogli poznać tych, którzy dbają o to, żeby w ich mieszkaniach było ciepło, na ulicach czysto, a z kranów płynęła czysta i smaczna oraz tania woda. Zaprezentowały się także firmy miejskie, które dbają o budowę i remonty dróg oraz te, które są odpowiedzialne za gospodarkę mieszkaniową.

– Wiele osób nie wie jakim potencjałem dysponuje Ostrowiec Świętokrzyski, stąd pomysł, żeby pokazać mieszkańcom spółki, które dbają o to, żeby nasze miasto funkcjonowało prawidłowo – mówi prezydent  miasta Jarosław Górczyński. – Nasze spółki znajdują się w dobrej kondycji finansowej za co serdecznie dziękuje zarządom oraz pracownikom. W wielu miastach spółki gminne były sprzedawane lub zastawiane. Za taką politykę płacą obecnie mieszkańcy tych miast. Natomiast w  Ostrowcu mamy komfort, że te spółki są własnością Gminy.