Aktualności

Wkrótce nowy standard ulic J. Samsonowicza oraz 11 Listopada

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski realizuje II Etap Projektu „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Część projektu zakłada przebudowę i remont dróg powiatowych tj. ul. Jana Samsonowicza oraz 11 Listopada. Ta część projektu realizowana jest przez Powiat Ostrowiecki wspólnie z Gminą. Dzisiaj odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy ulicy 11 listopada. Kolejny etap przewiduje przebudowę ulicy Samsonowicza od ronda przy ulicy Bałtowskiej.

-Podpisujemy dzisiaj umowę na największy kontrakt budowlany w tej kadencji o wartości ponad 18 mln. zł i jest on częścią składową projektu realizowanego przez Miasto Ostrowiec „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Powiat w tym projekcie jest formalnym partnerem realizującym część drogową- mówi wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński.- Na ulicy 11 listopada powstanie rondo. Finansowanie inwestycji pochodzi w 50 procentach z funduszy unijnych czyli ponad 9 mln zł. Pozostałe 9 mln. 200 tys zł. To wspólny udział powiatu i Gminy Ostrowiec. Realizacja tego projektu przebiega bardzo sprawnie. Budowa potrwa do października przyszłego roku. Mamy jednego wykonawcę, a to powinno wyeliminować wiele problemów. Serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, radnym miejskim za doskonałą współpracę. Dziękuje także służbom technicznym urzędu miasta. Ta inwestycja będzie realizowana w obszarze przemysłowym miasta co jest niezwykle ważne dla istniejących tu już firm i firm, które tu mogą powstać.

-Serdecznie dziękuję zarządowi powiatu ostrowieckiego za doskonałą współpracę- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Wspólnie z Panią starostą Marzenną Dębniak podjęliśmy kiedyś decyzję o tym, że miasto podzieli się z powiatem środkami unijnymi. Ulice 11 listopada i Samsonowicza to dwie najważniejsze ulice w tej części miasta. Będzie jeden wykonawca na dwóch odcinkach, a to ogromny plus. Wczoraj ogłosiliśmy przetarg na zakup 9 niskoemisyjnych autobusów dla ZKM. Trwa budowa ulic w mieście. W Ostrowcu dużo się dzieje. Powstają przy ulicach ścieżki rowerowe, ciągi pieszo – jezdne, nowoczesne oświetlenie, bezpieczne chodniki.

Przetarg na wykonanie zadania wygrała znana na ostrowieckim rynku Firma Trakt. W imieniu Powiatu Ostrowieckiego umowę na wykonawstwo podpisywał również Członek Zarządu Powiatu Łukasz Dybiec, który zaznaczył, że jest to jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji drogowych.