Aktualności

Denków się zmienia – 11 kilometrów nowych i wyremontowanych dróg Ulica Rynek Denkowski w remoncie

W ciągu dwóch tygodni rozpocznie się remont około 100- metrowego odcinka ulicy Rynek Denkowski w dzielnicy Denków, w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Remont nawierzchni asfaltowej ulicy Rynek Denkowski, zatoki autobusowej i chodnika na odcinku 115 metrów, od ulicy Ostrowieckiej do ulicy Rudzkiej, to kolejna inwestycja realizowana w dzielnicy Denków w Ostrowcu Świętokrzyskim w tym roku. Prace wykonywać będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które na plac budowy wejdzie mniej więcej za dwa tygodnie. Ich wartość to 209 tysięcy 064 złote, zaś termin wykonania upływa 26 października 2021 roku.

– Cały ten odcinek jest do gruntownej przebudowy. Będzie nowa nawierzchnia jezdni, nowe chodniki i podbudowa zatoki autobusowej, która będzie bardziej odporna na zniszczenia- mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.- Wymienione zostanie także oświetlenie na ledowe, dodatkowo przejście dla pieszych zyska elementy ułatwiające poruszanie się osobom słabowidzącym. To kolejna inwestycja w Denkowie, którą mam przyjemność zapowiedzieć i realizować. Gratuluję radnym, którzy bardzo zabiegają o inwestycje w tej dzielnicy i mieszkańcom. Jednocześnie z góry przepraszam za utrudnienia i dziękuję za wyrozumiałość.

Zapowiedziana inwestycje realizowana będzie z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzielnicę Denków czekają kolejne – przebudowa odcinków ulic Szkolnej, Spółdzielczej i Browarnej o łącznej długości 696 metrów- również zgłoszone do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a także budowa łącznika do ulicy Kilińskiego o długości 560 metrów.

– W ubiegłym roku zleciliśmy wykonanie dokumentacji projektowej dla ulic Szkolnej, Spółdzielczej i Browarnej. Przetarg wygrała firma z Nowin, umowa została podpisana w październiku 2020 roku więc myślę, że w ostatnim kwartale tego roku będziemy już mieć gotową dokumentację- mówi Jarosław Górczyński.- W tej dzielnicy i wokół niej już udało się sporo zrealizować. Budujemy łącznik ulic Furmańskiej i Chrzanowskiego, a powstał już łączący się z nim odcinek od ulicy Denkowskiej. Powstały też drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych w obrębie ulicy Samsonowicza. Tylko w 2020 roku wykonaliśmy rozbudowę ulicy Ogrodowej oraz remonty ulic Zielonej i Ostrowieckiej.

Przy okazji konferencji prasowej w Denkowie prezydent Jarosław Górczyński poinformował, że już we wrześniu rozpocznie się budowa ronda na wysokości ulic Wąwozy i Opatowskiej, które będzie elementem ostatniego etapu „małej obwodnicy” Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Na pewno będą utrudnienia w ruchu, bowiem z drugiej strony wspólnie z powiatem realizować będziemy modernizację ulic 11 Listopada i Samsonowicza. Ale warto się trochę pomęczyć i poczekać, aby jeździć po naprawdę dobrych nawierzchniach.

Jak poinformował prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Krzysztof Kowalski poinformował, że remont rozpocznie się niezwłocznie po zatwierdzeniu zmian i objazdów dla samochodów. Nie przewiduje się całkowitego zamknięcia ruchu.

W konferencji udział wzięli również między innymi członek Zarządu Powiatu Łukasz Dybiec, radny miejski Włodzimierz Sajda i przewodnicząca rady osiedla Denków Barbara Buszkiewicz.