Aktualności

Rozpoczęła się VIII edycja ostrowieckiej Mlecznej Gali VIP

 

W miniony wtorek, po ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odbyła się kolejna VIII już edycja Mlecznej Gali. Najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego powitał gospodarz – prezydenta miasta Jarosław Górczyński wraz z przewodnicząca Rady Miasta Ireną Renduda – Dudek, którzy przekazali specjalne listy gratulacyjne,  tradycyjne już wyprawki, a dzieci nową miejską maskotkę – Rawcia, nawiązującego do letnich basenów „Rawka od Nowa”.

Obecna edycja odbywa się przy mniejszej liczbie osób, którzy zapraszani są w mniejszych grupach w kolejnych tygodniach czerwca.  Na Mleczną Galę VIP proszeni są rodzice dzieci urodzonych między wrześniem a grudniem 2019 roku.

– Zdecydowaliśmy się powrócić do organizacji tego typu spotkań, które z uwagi na pandemię koronawirusa odbywają się w reżimie sanitarnym – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.- Dziś mamy zdecydowanie mniej dzieci i towarzyszących im rodziców, czy dziadków. Z kolejnymi spotykać się będziemy w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że za jakiś czas będziecie państwo sięgać pamięcią do chwil, kiedy na czerwonym dywanie witaliśmy wasze pociechy- zwrócił się do rodziców Jarosław Górczyński.- Cieszę się, że tu jesteście, że wracamy do normalności. Chcę jeszcze raz podkreślić, że najlepsza inwestycja, to inwestycja w dzieci. To jak będą wychowane i wykształcone będzie zależało od wielu czynników, ale najważniejsza jest rodzina. My jako miasto i nasze jednostki- przedszkola, szkoły czy placówki kultury, możemy was tylko wspierać. Staramy się to robić jak najlepiej. Nie zapominajcie drodzy rodzice, że te chwile bardzo szybko przejdą do historii. Cieszcie się każdym uśmiechem, każdym pierwszym słowem, pierwszym zdaniem i pierwszym krokiem waszych pociech.

Przypomnijmy, że Mleczna Gala to przedsięwzięcie, które od kilku lat jest organizowane w Ostrowcu Świętokrzyskim dla uczczenia przyjścia na świat nowych mieszkańców miasta. W czasie poprzednich edycji, w spotkaniach z młodymi rodzicami uczestniczyli oprócz przedstawicieli władz miasta także eksperci, zajmujący się sprawami wychowania, zdrowia i rozwoju noworodków i niemowlaków, ale też kilkulatków.