Aktualności

Razem możemy więcej. Pomoc dla powiatu ostrowieckiego oraz mieszkańców Nowej Białej

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego radni zdecydowali o przekazaniu dotacji celowej dla powiatu ostrowieckiego w kwocie 2 mln. 213 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pokrycie części wkładu własnego kosztów remontów ulic Samsonowicza oraz 11 Listopada. Radni zdecydowali także o przekazaniu pomocy Gminie Nowy Targ.

Za pomoc podziękowała obecna na posiedzeniu starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

– Bardzo dziękuję za podjęcie tej uchwały. Jest to nieoceniona pomoc – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. – Wobec stanu zadłużenia powiatu nie mamy zdolności kredytowej. Po raz kolejny okazuje się, że razem możemy więcej. Dzięki tym inwestycjom zmieni się wygląd miasta. Osobiście jestem bardzo wdzięczna. Obecnie trwa postępowanie przetargowe i zapewniam, że te ceny przetargowe nie są takie złe.

Ostrowieccy radni zadecydowali również o przekazaniu 50 tysięcy złotych gminie Nowy Targ. To pomoc dla mieszkańców miejscowości Nowa Biała, w której kilka dni temu doszło do ogromnego pożaru. Spłonęło tam ponad 20 domów.

– Nasze miasto jest wyczulone na krzywdę innych – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Nie jest to pierwsza pomoc od nas dla ludzi pokrzywdzonych przez los. Wcześniej pomogliśmy Gminie Czersk i Gminie Jasło. Bardzo dziękuję za podjętą decyzję.