Aktualności

Nowy początek aktywności seniorów. Inspirujące spotkanie z zarządem Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w miniony czwartek z zarządem, działającego przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spotkanie stało się okazją do omówienia planów stowarzyszenia na najbliższy czas. Zniesienie obostrzeń pandemicznych pozwoli słuchaczom wrócić do normalnych aktywności, w tym na zajęcia „Aktywny Senior”, które z myślą o wszystkich ostrowieckich seniorach organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Prezydent odebrał również z rąk prezes UTW Matyldy Niewójt gratulacje z okazji zdobytego tydzień wcześniej tytułu „Włodarz Roku” w plebiscycie „Perły samorządu” organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna oraz Miasto Gdynia.

Natomiast, od lat dbający o interesy starszego pokolenia ostrowczan, zarząd otrzymał wydany niedawno album „Ostrowiec Świętokrzyski – 30 lat samorządności”.

– Cieszę się, że współpraca z ostrowieckimi seniorami układa się od tak dobrze. Państwa środowisko to ważna część naszej lokalnej wspólnoty. Cenimy Państwa doświadczenie i życiową mądrość. Jestem dumny, jak wiele w ciągu ostatnich lat udało nam się wspólnie zdziałać, a Państwa udział w życiu miasta jest naprawdę dostrzegalny, co również zostało odnotowane w powstałym albumie – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Wydawnictwo to będące podsumowaniem zmian zachodzących w mieście w ciągu minionych trzech dekad jest również ukłonem w stronę seniorów, którzy przez lata pracowali na markę Ostrowca Świętokrzyskiego.