Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia Podziękowania dla pracowników ostrowieckiej służby zdrowia

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wspólnie ze starostą ostrowieckim Marzeną Dębniak złożyli na ręce doktora Adama Karolika – zastępcy dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej podziękowania dla wszystkich pracowników służby zdrowia, których działanie możemy docenić szczególnie obecnie, w czasach pandemii.

– Składam na Pana ręce serdeczne podziękowania dla całej załogi ostrowieckiego Zespołu Opieki Zdrowotnej – zarówno personelu medycznego, jak i pracowników administracji, którzy z dużym zaangażowaniem i sercem wykonują codziennie swoją pracę. To lekarze, pielęgniarki czy ratownicy, którzy każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów w dobie epidemii koronawirusa pracują ponad siły i w bardzo trudnych warunkach. Słowa uznania przekazuję w wyjątkowo trudnym czasie zdominowanym przez trwającą już ponad rok pandemię koronawirusa. To Państwo jesteście bohaterami ostatnich kilkunastu miesięcy, a dziś obchodzicie swoje święto, czyli Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Dlatego w imieniu własnym oraz mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego życzę dużo wytrwałości, cierpliwości do wszystkich chorych oraz wyrozumiałości,  a przede wszystkim zdrowia i wiary, że przejdziemy przez ten trudny czas, który uczy nas pokory, cierpliwości, ale także empatii i solidarności – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. –  Korzystając z okazji składam gratulacje oraz serdeczne podziękowania wszystkim osobom dbającym o komfort i zdrowie mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, powiatu ostrowieckiego oraz naszego regionu. Życzę, abyśmy mogli budować dobry wizerunek ostrowieckiego szpitala, który przechodzi odnowę, co widać na zewnątrz i wewnątrz. Gmina Ostrowiec wspiera szpital. Doceniając ten wkład deklaruję, że podobnie jak w latach poprzednich samorząd miejski będzie wspierał szpital powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym roku przekazaliśmy już 300 tysięcy złotych, a kolejnym sto tysięcy złotych planujemy wesprzeć oddział radiologii.

Równie ciepłe słowa uznania oraz podziękowania przekazała starosta Marzena Dębniak.

– Serdecznie dziękuje wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, sanitariuszom, diagnostom, rehabilitantom, fizjoterapeutom oraz wszystkim, którzy pracują w służbie zdrowia – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. – Dziękuję za zaangażowanie i poświęcenie. Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że w tych trudnych czasach pandemii cała ostrowiecka służba zdrowia stanęła na wysokości zadania. Mam nadzieję, że te osoby czują satysfakcję z wykonywanej pracy. Serdecznie dziękuję za wspaniałą postawę. Życzę sukcesów w życiu zawodowym, prywatnym oraz godziwych zarobków.

Natomiast dyrektor Adam Karolik przekazał ważną dla naszych mieszkańców informację dotyczącą powstania w naszym mieście punkcie szczepień, który będzie się mieścił w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej. Każdego dnia będzie tam mogło zaszczepić się kilkaset osób, oczywiście pod warunkiem, że nie zabraknie szczepionek, które obiecuje Rząd.

– Cały czas spotykamy się z ogromną pomocą ze strony Starostwa jak i Miasta – mówi Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw medycznych Szpitala Powiatowego w Ostrowcu. – Jest to pomoc finansowa i rzeczowa. Duży punkt szczepień z dogodnym parkingiem, zapleczem, drogami wejścia i wyjścia to bardzo dobry pomysł. W imieniu pracowników służby zdrowia serdecznie dziękuję za życzenia.