Aktualności

Podgórze z nową kanalizacją i nawierzchnią

Mieszkańcy Podgórza, czyli jednej z uliczek w dzielnicy Częstocice, mogą spać spokojnie. Nowa kanalizacja wybudowana w dość trudnym terenie, który w przeszłości był wielokrotnie podmywany rozwiąże dotychczasowe bolączki, a nowa nawierzchnia na odcinku blisko 630 metrów pozwoli na komfortową komunikację i dojazd do posesji.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować mieszkańcom dzielnicy Częstocice za cierpliwość i wyrozumiałość – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Dziękuję także Panu radnemu Arturowi Zawadzkiemu za zaangażowanie i pomoc w rozmowach z mieszkańcami. Za nami trudne prace budowlane ze względu na ukształtowanie terenu. Jednak udało się wybudować kanalizację deszczową w tak wąskiej drodze, a nasi lokalni wykonawcy wykazali się dużymi umiejętnościami. Należy podkreślić, że jest to inwestycja w całości przeprowadzona z funduszy Gminy. Mieszkańcom mogę teraz pogratulować tak pięknej ulicy.

Słowa uznania oraz podziękowania wyraził reprezentant interesów mieszkańców Częstocic – Artur Zawadzki.

– Budowa była bardzo trudna, ale teraz mogę w imieniu mieszkańców podziękować. Cieszymy się z tego co już zostało zrobione, ale czekamy na kolejne inwestycje w naszej dzielnicy – powiedział radny Artur Zawadzki.

W ramach inwestycji wykonano kanał deszczowy o długości 588,5mb oraz na długości 629,4mb nawierzchnię asfaltową obramowaną krawężnikiem najazdowym. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane  wylotem kanalizacyjnym do rzeki Modły przy moście łączącym ulicę Podgórze z ulicą Świętokrzyską. Koszt inwestycji, której wykonawcą było konsorcjum firm – Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „EKOINSTAL” Czesław Głazek, wyniósł 793 718,72 zł brutto.