Aktualności

Kolejne miejsca pracy. Nowy punkt na gospodarczej mapie Ostrowca Świętokrzyskiego

Jeszcze w tym roku przy ulicy Jana Kilińskiego, powstanie w Ostrowcu Świętokrzyskim, supermarket budowlany Bricomarché. O nowej inwestycji w mieście poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wspólnie z właścicielami – państwem Anną i Mariuszem Jurkiew, którzy zapowiedzieli, że w sklepie pracę znajdzie na początku 30 osób, zatrudnionych na umowę o pracę na różnych stanowiskach – od sprzedawców, informatyków, po konsultantów i doradców. Oferta marketu będzie podzielona na cztery działy: dom, ogród, dekoracja i majsterkowanie. Zgodnie z zapowiedziami oferowany towar ma być zarówno dobrej jakości, jak i w atrakcyjnej cenie.

– Na gospoda w mieście gospodarczej mapie Ostrowca Świętokrzyskiego, jeszcze w tym roku, pojawi się nowy market oferujący asortyment dla domu i ogrodu – informuje prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Bricomarche, ze sklepem o powierzchni 3160 merów kwadratowych będzie stanowiło uzupełnienie oferty w tym obszarze. Powstający sklep to dla miasta nowy podatnik od nieruchomości, ale także pracodawca. Dywersyfikacja branż lokalnej gospodarki oraz struktury zatrudnienia to jeden z naszych priorytetów. Najważniejsze są miejsca pracy w produkcji, ale za produkcją przychodzą usługi i handel. Po inwestycjach prywatnych firm, które zlokalizowały w naszym mieście swoje przedsiębiorstwa cieszy fakt, że kolejny podmiot docenił potencjał Ostrowca. Procedury formalne zostały już dopełnione i obecnie pozostaje nam kibicować realizacji tej inwestycji.

Bricomarche to europejska sieć supermarketów budowlano-dekoracyjnych, tak zwanego segmentu dom i ogród, prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców, Muszkieterów (Grupa Muszkieterów). Supermarkety Bricomarche to cztery specjalistyczne działy: budowanie, dekoracja, majsterkowanie, ogród i rekreacja. Kupić w nim można między innymi materiały budowlane, wykończeniowe i dekoracyjne, chemię do budowy, sprzęt budowlany, ogrodzenia, a także meble, sprzęt ogrodowy, rośliny, artykuły dla zwierząt i gospodarstwa domowego.